Z Blesku..

22. dubna 2008 v 17:26 | Crazy FelLow

Odstrašující týden mladé anorektičky!

I takhle vypadá anorexie!

A hlavně nebezpečný kult zvaný Pro-ANA, kde mladé dívky (i chlapci) mají hubnutí za svůj životní cíl. Nevěřili jste, že se řídí heslem "Raději zemřít, než být tlustí"? Stačí se podívat na internet, rad, jak se hubnutím pomalu zabíjet, mají mladé dívky dost a dost... A některé zoufalé tužby, jako třeba právě jeden týden mladé anorektičky prostřednictvím poznámek na fotce jsou přímo

rozivé!
Co je Pro-ANA
Pro-ANA je hnutí, kte-ré vidí pozitivně nemoc anorexii (tedy poruchu příjmu potravy, při které člověk odmítá jídlo či příjem extrémně omezuje...). Jde o "kult", ke kterému se hlásí mladí lidé nejčastěji ve věku 12 až 13 a 17 až 21 let.
Jak se poznají
* Nosí červené náramky, jako důkaz vyznání
* Mají vrstvené oblečení
* Mají načesané vlasy, a ofinu nosí na patku(co to je za blbost?)
* Nechybí černé brýle (tady si někdo plete pojmy s dojmy...)
Co prozradí náramky na rukách dívek
* Červený - vyznávám Pro-ANA
* Fialový - vyznávám Pro-MIA (bulimie)
* Tmavě modrý - vyznávám sebepoškozování
* Bílá barva - je to znamení probíhající léčby, měla by ale být vždy s kombinací barvy toho, co člověk vyznává

Co Pro-ANA praktikují
Rozkoušou a vyplivnou
Jídlo se rozkouše a bez polknutí vyplivne, stačí jen pocit chutě jídla v puse. Dívky, které si to osvojily, se dostávají do uzavřeného kruhu. Ze začátku jen třeba nepolykají sladké a tučné - například čokoládu, sladká jídla nebo zákusky. Z tučného odmítají tlusté maso, smažená jídla a vše s tukem. Během chvíle si "vypěstují návyk" a vyplivávají stále více potravin. Skončí tak, že nepolknou nic.
Neustálé žvýkají
V boji proti jídlu využívají Pro-ANA žvýkačky bez cukru. Tím omezí příjem jídla a ovládnou pocit hladu. Kromě toho žvýkání dokáže navodit pocit sytosti. Pro-ANA během dne vyžvýkají i několik balíčků žvýkaček bez cukru. Uchylují se k nim nejen kvůli pocitu plnosti, ale zároveň se snaží využít jejich projímavých účinků.
Hlad zahání bolestí
Pokud Pro-ANA pocítí hlad, snaží se oddálit jídlo bolestí. Jednou z možností je štípání se do těla nebo škrcení zápěstí náramkem. Náramek je pro vyznavače Pro-ANA důležitý i proto, že jim neustále připomíná, kým jsou. Pokud Pro-ANA trpí bolestmi břicha, schoulí se do klubíčka a bolest vnímají jako podporu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.