Měli byste vědět žee...

27. dubna 2008 v 13:03 | Crazy FelLow
1. Americká společnost proti rakovině prokázala, že lidé užívající pravidelně umělá sladidla nehubnou, nýbrž nabírají. Zdá se, že tyto látky zvyšují chuť k jídlu a zpomalují proces trávení.
2. Kyselina gama-linolenová (GLA) je aktivní složka oleje z černého rybízu, lněného oleje a pupalkového oleje, která pomáhá regulovat metabolismus tuků a kontrolovat chuť k jídlu.

3. Téměř 95 % lidí dodržujících dietu do roka opět nabere ztracenou hmotnost a drží dietu opakovaně. Nejlepším způsobem, jak snížit hmotnost, a snad jediným způsobem, jak sníženou hmotnost udržet, je trvalý přechod na zdravou výživu a přijetí aktivnějšího způsobu života.

4. Velmi malý přísun kalorií způsobuje zpomalení metabolismu, což vede ke spálení jen velmi malého množství přijatých kalorií.

5. Člověk, který má vysoký podíl svalové tkáně oproti tuku, má i vyšší rychlost metabolismu než osoba s převažujícím podílem tukové tkáně, a bude tudíž potřebovat i více kalorií.

6. Studie z roku 1994 sponzorovaná americkým ministerstvem zemědělství prokázala, že stopový prvek bor může urychlit spalování kalorií. Jako zdroje boru jsou vhodné hrozinky a cibule.

7. Podle oficiálních údajů z Velké Británie užívání směsi jednoho dílu rostlinného oleje a dvou dílů vinného octa k masáži podporuje uvolňování tuku. Doporučujeme použití čistého za studena lisovaného olivového oleje. Masáž provádějte dostatečně energicky nejméně třikrát týdně. Tato léčba je vhodná i pro bolavé a ztuhlé klouby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.