Karl Lagerfeld - interview - magazín Prestige

26. dubna 2008 v 10:41 | Crazy FelLow
je užasnej..ve škole te´t děláme koláž a my s kámoškou máme módu a tak a samozřejmě tkm nechybí Karl:)
"Císař Karl" jak přezdívají tomuto nadanému umělci média se objevil na titulu magazínu Prestige ve kterém najdeme zároveň i tozhovor s ním. Karl toho stíhá opravdu hodně..mimo toho, že je kreativním ředitelen značky Chanel a uvádí svou kolekci pro značku Karl Lagerfeld vede i značku Fendi a fotografuje. JE to profesionál, ale jeho některé výroky a názory jsou značně šokující. Posuďte sami.

Karl Lagerfeld o jídle
Nesnáším zápach z vaření. Někteří lidé to milují, ale já se o to nezajímám. Nejím sladkosti. Nejím mastné jídlo. Jím raději ryby než maso. V podstatě maso nenávidím. Můj doktor mi říká, ať maso jím dvakrát do týdne, jako bychom byli kanibalové. V Paříži bývávalo Nobu, ale bylo hodně špatné, příšerné. Jedno jediné je v Londýně a je skvělé. Je to má nejoblíbenější restaurace v Londýně.
Karl Lagerfeld o tlustých lidech
Ano, některé mladé ruské dívky jsou jaké jsou. Ale je to téma, o kterém bych nerad diskutoval. A víte proč? Ve Francii je vysoké procento dívek, které mají nadváhu a jen něco málo než jedno procento, které jsou opravdu vyhublé. Takže se pojďme raději bavit o těch 25 procentech, které mají problémy s váhou nebo jsou obézní. O tom jednom procentu se bavit nepotřebujeme. Anorexie nemá s módou co dělat. Tyto ruské dívky jsou příliš mladé. Číňanky jsou vyhublé a k tomu ještě kostnaté. Nemyslím, že by tady bylo něco, o čem bychom se mohli bavit. V dnešním světě spousta lidí bere drogy, nejenom modelky, hm? Je to zbytečné téma. Pojďme se bavit o těch tlustých.
Karl Lagerfeld o dětech
Přál jste si někdy syna, který by byl natolik moudrý, aby po vás převzal práci v Chanel?
To je ta poslední věc, kterou bych chtěl. Nesnáším děti. Pro ostatní je to skvělé, ale ne pro mě. Nenarodil jsem se pro to, abych měl rodinu.
Karl Lagerfeld o místech s lidmi
Žiji v jisté izolaci. Nikdy si nesjednávám schůzky na ráno. Dům opouštím jedině po obědě. Nechci společenský život. Měl jsem ho ve svém životě dost. U mě to už vyšlo z módy. Je to jiné období. Možná, že jsou lidé tímto obdobím stále nadšení, ale já ne. Dnes je to nezajímavé. Nic to neříká. Je to nudné, domýšlivé a vulgární. Lidé dokonce přispívají na charitu. Charitě se snažím vyhnout. To se mi nestává. Jsem dost bohatý na to, abych něco takového dělal. Díkybohu, že to nemusím dělat. Dělám spoustu zbytečných věcí zadarmo, ale jsem opravdu hodně proti charitě. Peníze samotné nejsou zajímavé, ale jejich užití ano.
Karl Lagerfeld o opakovaném chození na jedna a ta samá místa
Někdy je lepší, kvůli inspiraci z míst, na ně vícekrát nechodit. Musíte si je představit. Představuji si svět z mého okna. Nejsem cestovatel. Nesnáším to. Nikdy se nekoukám na své hodinky. Výhodou soukromých letadel je,že můžete vyrazit kdykoli, až jste připraveni. To je v dnešní době opravdu přepych. Ve všech mých kontraktech mám podmínku - jestli mě chcete, pošlete soukromé letadlo.
Karl Lagerfeld o lidech, které se ho chtějí dotknout
Nemohu létat s aerolinkami, protože na mne lidé civí nebo se mě snaží dotknout. Nesnáším to …! Nesnáším své prozrazení, protože nesnáším, když se mě cizí lidé snaží dotknout. Nudí mě to k smrti.
Karl Lagerfeld o lidech, kteří se ho pokouší rozebírat
Diane von Furstenberg mi řekla, že si myslí, že nebudu z hlediska estetiky ten nejlepší návrhář, ale zdaleka ten nejchytřejší. Podívejte se na její vzory, hm? Možná ji znám příliš mnoho let. Možná má pravdu, nevím. Kdyby byla expert, možná by její návrhy byly působivější … Nejsem frustrovaný spisovatel nebo architekt. Vůbec ničím nejsem frustrovaný a frustrace je matka veškerého zločinu. Ambice? Nemám ambice. Chci jen, aby věci plynuly určitým směrem … nechci být učitel. Nechci skrze sebe informovat ostatní. Tímto způsobem je to vše pro mě. Jsem ta nejpovrchnější osoba na světě. A i když jsem povrchní, zajímám se o ostatní. Má matka vždycky říkávala: ,,Moc se neobětuj, protože, když se budeš obětovat moc, nezbude ti nic jiného, co bys mohl dát a nikdo se o tebe nebude zajímat."
Karl Lagerfeld o devadesátých letech
Myslím, že Claudia Schiffer je v tomto období lepší než kdy jindy. Je tady velmi velmi velmi málo skvělých dívek. Ale není to jako v devadesátých letech, v době Lindy Evangelisty. To už teď vyšlo z módy, je to jiná éra. Hodně laciné, hm? Ale vždyť víte, každé desetiletí má svůj pohled, náladu. My teď víme, jak devadesátá léta vypadala, ale během těch devadesátých let jsme si mysleli, že jsou skvělé. Přibral jsem, protože oblečení bylo v devadesátých letech tak velké, pak se víc a víc zužovalo, tak jsem i já zhubl. Nikdy nechoď o jednu velikost napřed. Jdi dolů, ne nahoru.
Karl Lagerfeld o technologii, internetu, atd.
Já sám jsem počítač. Mám paměť i pro zbytečné věci. Telefonní čísla jsou problém, ale historické detaily ne.
Karl Lagerfeld o lásce
Láska je předmět, který bych nerad rozebíral veřejně. Láska je jen zajímavý předmět, když je mimo. Když je reálná, přestává být zajímavá. Je velmi nebezpečná. V životě se mi stalo mnoho tragédií, je těžké o lásce mluvit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.